T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ VE DIŞ İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

AB -TÜRKİYE Kültürlerarası Diyalog Hibe Programı Bölgesel Bilgilendirme Toplantıları İzmir, Eskişehir, Mardin

Bu hibe programının amacı kültür ve sanat projeleri yoluyla kültürlerarası diyalogu artırarak AB ve Türkiye arasında karşılıklı anlayışı daha da geliştirmektir. Hibe programına kültür-sanat ve müzecilik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (dernekler ve vakıflar) ve müzeler üye ülkelerden en az bir yabancı ortak ile birlikte proje hazırlayarak hibe başvurusunda bulunabileceklerdir. Toplam bütçesi 4 milyon Avro olan programın kültür-sanat hibe bileşeni için proje başvuruları 23 Temmuz 2010 tarihinde sona erecek olup müzeler hibe bileşeni proje başvurularının 2010 yılı Ağustos ayı içerisinde bitmesi öngörülmektedir. Hibe programlarına ilişkin detaylı bilgiler ve ilgili formlar Bakanlığımızın internet sayfasında ( http://www.kulturturizm.gov.tr ) haberler/duyurular bölümünden elde edilebilir.

BÖLGESEL BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Hibe Programına başvuruların arttırılması ve kamuoyunun programdan haberdar edilmesi amacıyla bölgesel bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir.

Bilgilendirme toplantılarında Bakanlığımız ve Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Biriminden temsilciler birer sunum yaparak hibe programı ile ilgili olarak katılımcıları bilgilendireceklerdir.

Kesinleşen Bölgesel Bilgilendirme Toplantıları takvimi şöyledir:

Yer Tarih Saat
İzmir 25 Mayıs 2010 14:00
Eskişehir 2 Haziran 2010
Mardin 5 Haziran 2010 10:30


Toplantılarla ilgili detaylı bilgiler (yer ve saat bilgileri) Bakanlığımız Proje Koordinasyon Merkezinden ve ilgili kültür ve turizm müdürlüğümüzden elde edilebilir. Katılımlarınızı bekliyoruz.

İlgililere duyurulur.

Detaylı bilgi için:
Proje Koordinasyon Merkezi
Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı
İsmet İnönü Bulvarı No:5 Kat:1 Oda:108 06100
Emek/ANKARA
Tel: 0-312-212 83 00 / 2104